Firma A SERVIS LIPKA ako jediná upratovacia firma v Českej republike, na Slovensku a novo aj v Rakúsku zabezpečuje komplexný servis na odstránenie graffiti a kvalitnú antigraffitovú ochranu, vrátane servisu odstránenia graffiti z našich AGO.

Antigraffiti náter je nanášaný v niekoľkých vrstvách podľa štruktúry povrchu. Aplikovať ho môžeme na všetky druhy plôch vrátane plastov. Jediné materiály, ktoré neznesú AGO sú sklo, leštené kovy a priehľadný polykarbonát. Nanášanie antigraffitového náteru je proces, pri ktorom je potrebné mať vonkajšie klimatické podmienky nad + 10°C. Poskytujeme najlacnejšiu cenu v Českej republike a to od 4 €/m². Pri hladkých plochách nanášame zvyčajne 3 vrstvy, ale pri štruktúrovaných a pórovitých povrchoch je nutné naniesť vrstiev 6-12. Antigraffiti náter možno aplikovať aj na marmolit, a to vo 3-5 vrstvách v cene od 17 €/m². Naša firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. je ako jediná v Slovenskej republike garantuje funkčnosť ochrany za bezkonkurenčné a najlacnejšie cenu. Odstránenie z ošetrených povrchov je nekomplikované a vždy so 100% výsledkom. Graffity odstránime a potom nanesieme tzv. jednorazový náter Bellinzoni, ktorý docieli to, že je ochrana zachovaná a znásobená tak, že jej funkčnosť vydrží až 6 rokov a znesie viac. Ak vykonáme antigraffiti náter alebo nástrek na vašej budove, sme schopní na akomkoľvek mieste v Českej a Slovenskej republike, novo aj v Rakúsku odstrániť graffiti do 14 dní v akomkoľvek i najmenšom rozsahu.

Táto podmienka servisného čistenia a odstraňovania pre našich zákazníkov je zakotvená v zmluve o dielo. Včasné odstránenie graffiti je veľmi dôležité pre nami realizovaný “systém čistých budov”. Máme overené, že ak sa graffiti rýchlo odstraňuje, pouliční umelci čoskoro zistia, že ich dielo nemá trvalú platnosť a idú sa spravidla realizovať niekam inam. Funguje je to tak, že ak sa objaví na fasáde graffiti, my ho odstránime, tak vždy ZADARMO na tomto konkrétnom mieste vrátime nový plát AGO tam, kde sme pracovali, tak, že tam znovu nanesieme novú AGO, ktorá bola oslabená našou odstraňovacou činnosťou. Toto sme vymysleli a zaviedli do praxe hlavne preto, aby sme boli schopní ponúknuť našu službu za prijateľnú cenu. Permanentná viacnásobná ochrana je drahá cca od 20 €/m². A hlavne je zbytočné chrániť tak draho všetky miesta na fasáde, keď určite nebudú pokreslené všetky chránené plochy počas jej životnosti. Nielen v cene, ale hlavne v servisnej činnosti a v umení udržať budovy bez graffiti v SR nemáme konkurenciu. Antigraffiti náter by rado nanieslo a aplikovalo veľa firiem, ale lacný a účinný servis, nerobí prakticky nikto, pretože to už tak lukratívne nie je a nie všetky firmy, chcú a vedia následne preukázať FUNKČNOST svojich nanesených AGO tak ako my.

 

AGO 1

 

Technické údaje k antigraffiti náterom AGO / antigraffitová ochrana /:

– Realizuje sa na všetky typy povrchov, okrem skla, polykarbonátov a leštených kovov

– Fasádu netesní, nezadržiava vlhkosť v budove a objektoch – funguje

– Náter je paropriepustný – vlhkosť z fasády vystupuje

– Náter je hydrofóbna – vlhkosť do fasády nevstupuje – odpudzuje vodu

 

Odstránenie graffiti

Povrchy, ktoré nie sú ošetrené AGO a objaví sa na nich graffiti idú odstrániť na 60-90%, pričom pri fasádach je nutné zaobstarať si navyše fasádnu farbu na pretretie. Najľahšie je sa pred sprejermi ochrániť antigraffitovou ochranou. Pri odstraňovaní graffiti postupujeme tak, že sa povrch graffiti čo najviac zoslabí a následne pretrie fasádnou farbou. Ak sa na graffiti natrie fasádna farba, bez toho aby sa graffiti zoslabil, prestupujú na fasáde jeho kontúry. 100% výsledok s odstránením graffiti ide len na plochách, kde je nanesená antigraffitová ochrana. Odstraňovanie graffiti je možné realizovať len s vonkajšou teplotou nad 10°C.

 

odstraneni graffiti 1

 

Ďalšie ponúkané služby firmy A SERVIS LIPKA s. r. o.

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravou, ktorá je prevažne vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG. Náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvorbe vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených plesní a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia . Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálnu pieskovačku W 1-40 a abrazíva t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov, kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov alebo graffiti. Metódu pieskovanie možno použiť aj na čistenie fasád historických budov. Naše služby vykonávame po celej Slovenskej republike, Česku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.