S našim programom “STOP GRAFFITI” zabezpečujeme svojim zákazníkom kompletné služby od odstránenia graffitov po opravy fasád s nanesením kvalitných fasádnych farieb značky Weber v dvoch vrstvách. Fasádne farby Weber ponúkajú širokú paletu farebných odtieňov spĺňajúcich nielen moderné technické, ale aj aktuálne architektonické požiadavky. Sme schopní opraviť fasádu tak, že drobné dierky zapravíme silikónovýmovým tmelom, poškodené vrstvy náteru odstránime a väčšie nerovnosti alebo obité rohy zapravíme špeciálnym fasádnym tmelom. Po takto vykonanej oprave fasády aplikujeme antigraffitovú ochranu. Naša firma má pre túto prácu odborníkov, ktorí si vedia poradiť aj s drobnými opravami historických fasád. Naša firma A SERVIS LIPKA s.r.o. všetky svoje služby zaisťuje po celej Českej republike, Slovensku, Rakúsku a Nemecku.

Natieranie fasád

Naša firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. sa zaoberá odstránením graffitov z fasád. Avšak toto odstránenie sa nezaobíde bez odstránenia aj fasádnej farby, preto je nutné si ju nechať znovu namiešať a naši pracovníci ju po odstránení graffitov opäť nanesú na plochu. Vhodné je samozrejme ošetriť fasádu špeciálnou antigraffitovou impregnáciou. Pri veľmi pórovitých a hrubých omietkach sa nám pri odstraňovaní graffitov môže stať, že odstránime aj farbu fasády. Graffiti sa musia čo najviac zoslabiť a následne sa pretrú fasádnou farbou. Ak sa zamaľujú graffity bez ich stenčenia, presvitajú viditeľné pôvodné kontúry a finálny výsledok nie je efektívny. Po odstránení graffitov, nanesieme kvalitnú fasádnu farbu firmy Weber. Môžeme povedať, že sme schopní z 90% zabezpečiť totožnosť pôvodného odtieňa fasádnej farby. V cene náteru je zahrnuté aj čistenie fasády vysokotlakovou vodou (v rovnakej výmere ako náter, ak nie je iná dohoda). Drobné opravy fasád a nanášanie fasádnych farieb zabezpečujeme aj vo výškach pomocou vysokozdvižnej techniky, lešenie, rebríka, alebo certifikovaných horolezcov. Práce na fasádach pomocou horolezeckého vybavenia sú v porovnaní s použitím lešenia tiež rýchlejšie a predovšetkým aj cenovo dostupnejšie.

 

natirani fasad

 

Čistenie fasád

Čistenie fasád realizujeme nielen na rodinných domoch, ale aj u veľkých panelákových budovách a komerčných stavbách, ďalej potom na múrikoch, stenách a pod. Prevažne v mestách sa na fasádach usadzuje vrstva prachu a rôznych nečistôt. S našou technológiou sme schopní oživiť pôvodnú krásu fasády. Zabezpečujeme kompletné čistenie a umývanie fasád vo výškach použitím horolezeckej techniky. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacej sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených rias a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Tlakovým strojom a aktívnou čistiacou zložkou Unisan očistíme celú plochu fasády od všetkých existujúcich prírodných machov a rias. Táto chémia účinne odstráni a vydezinfikuje fasádu. Po vyschnutí fasády, odporúčame naniesť ochranný náter Bellinzoni, ktorý má funkciu difúzneho odporu. Tým zamedzíme vytváraniu vlhkosti a tvorbe zelených rias. Tento náter má tiež funkciu antigraffitovej ochrany. Náter má životnosť 4-6 rokov a ochráni fasádu na Vašej budove.

Naša firma vykonáva maľby a výmaľby kvalitnými fasádnymi farbami Weber, aplikujeme penetráciu a úpravu podkladu povrchu, tryskame a zjednocujeme povrchy fasád tlakovou vodou, detailne čistíme fasády z ušľachtilých prírodných materiálov, umelého kameňa a obkladov špeciálnou chémiou. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukciou, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálnu pieskovačku W 1-40 a obrazivo t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffiti. Metódu pieskovanie možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Pamiatkovým úradom SR. Naše služby vykonávame po celej Českej republike, Slovensku, Rakúsku a Nemecku.
 

Fasády 1

 

Ak je omietka na Vašu budove schátraná, popraskaná, lúpe sa farba a alebo sa drobí omietka, praskliny a drobné dierky zapravíme silikónovým tmelom, poškodené vrstvy náteru odstránime a väčšie nerovnosti alebo obité rohy zapravíme špeciálnym fasádnym tmelom. Všetky tieto služby vždy vykonáva špeciálne školený zamestnanec. Po vykonaní týchto opráv a pred prípadným natretím fasádnou farbou je vhodné ešte celú plochu ošetriť penetračným náterom, ktorý slúži na spojenie a spevnenie predchádzajúcich vrstiev náteru a celkovej fixáciu povrchu. Ak ste sa rozhodli opravené miesta pred natretím ochranným náterom pretrieť len lokálne, penetrácia nie je nutná. Pri fasádach a štruktúrovaných omietkach treba podotknúť, že ak odstraňujeme graffity z neošetreného povrchu, je úspešnosť na 60-90%. Pri likvidácii graffitov na fasádach je potrebné počítať s tým, že sa odstráni spolu s graffitmi aj časť fasádnej farby. Preto je potrebné si fasádnu farbu nechať namiešať podľa zodpovedajúceho odtieňa. Potom, čo odstránime graffity z neošetreného povrchu tak odporúčame naniesť ochrannú vrstvu antigraffitového náteru alebo nástreku.

 

AGO 1

 

Ďalšie ponúkané služby firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o.:

Naša spoločnosť svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Strojové čistenie a tepovanie kobercov, ručné tepovanie sedacích súprav a čalúnenia. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, výkladov, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tvz. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacej sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených hoci lúhom a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukciou, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálnu pieskovačku W 1-40 a obrazivo t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffiti. Metódu pieskovanie možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Pamiatkovým úradom SR. Naše služby vykonávame po celej Českej republike, Slovensku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.