umývanie okien cena za m2Dvadsať rokov nie je málo, vlastne bezmála tretina života. Aj preto je naša firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. hrdá na to, že celé tieto dve desaťročia pracuje na vrchole upratovacích a čistiacich služieb doma i v zahraničí. A postupne sa nám podarilo v tomto odbore vybudovať skutočne prestížne a oceňované postavenie, čo vám dosvedčia stovky klientov.

Našim zákazníkom dokážeme za každých okolností ponúknuť pestré a profesionálne portfólio špičkových upratovacích činností. Medzi ne patria aj často vyhľadávané práce okolo čistenia a leštenia okien.  Realizujeme ich odborné umytie, čistenie a finálne leštenie, pracujeme s nimi aj vo výškach a sťažených podmienkach.

Aj keď už bolo v úvode čo-to naznačené, treba s dávkou oprávnenej radosti pripomenúť, že spoločnosť A SERVIS LIPKA patrí vo svojom odbore k absolútnej špičke. A platí to nielen v našej domovskej krajine, teda v Českej republike, ale taktiež na susednom Slovensku, v blízkom Rakúsku a Nemecku.

Možno…

cena umývanie okienMožno ani netreba zdôrazňovať, že Rakúsko a Nemecko sú pritom z pohľadu konkurencie a náročnosti trhu nesmierne tvrdé oblasti. Ale aj napriek týmto neľahkým podmienkam nám zákazníci z týchto dvoch krajín vyjadrujú svoje sympatie, opakovane sa na nás obracajú a vyjadrujú svoju dôveru k firme i odvádzanej práci.

Patrí sa však jedným dychom – jasne a nahlas – povedať, že kľučom k tejto trvalej a pevnej dôvere sú v prvom rade jedineční ľudia, ktorí v A SERVIS LIPKA pracujú. V každom smere ide o skvelých a odborne zdatných profesionálov, pracovitých a slušných zamestnancov.

 Pre každého z nich stojí práca a jej kvalita na prvom mieste. Pochopiteľne, nemalú úlohu v tomto zabehanom a rokmi dobre vyladenom mechanizme, zohrávajú aj progresívne a najmodernejšie technológie plus vyvážená komunikácia na dôležitej úrovni firma – zákazník.

Takže…

cenník umývanie okienTakže zmestnanci A SERVIS LIPKA. Platilo a platí, že pre našich klientov pracujú odborne vyškolení profíci, ktorí v súčinnosti s výkonným strojovým parkom a unikátnou chémiou prinášajú služby šité na mieru každého z nich. Určite aj preto nesie v súčasnosti meno našej spoločnosti cenenú visačku stabilných,  skvelých výsledkov a ojedinelej kvality.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA prináša svojim zákazníkom – okrem iných služieb – veľmi žiadanú technológiu umývania okien a výkladov, ich čistenie a leštenie. Musíme sa taktiež pochváliť, že tento proces dokážeme pre klienta realizovať vždy v špičkovej kvalite. A to bez ohľadu na umiestnenie okien, ich výšku, dostupnosť alebo konkrétne podmienky.

A tak na tej najvyššej a stabilnej profi úrovni zvládame umytie takmer všetkých typov okien, výkladov či výloh, resp. veľkých alebo atypických presklených plôch, pričom si vieme úspešne poradiť i v ťažkých a málo dostupných podmienkach, prípadne vo výškach.

Zákazníkom…

výškové práceZákazníkom tak pomôžeme s nárazovou alebo pravidelnou údržbou okien a sklenených plôch rôznych kancelárskych budov, priemyselných objektov alebo komerčných stavieb, samozrejme, vždy a každých okolností k jeho plnej spokojnosti.

V každom z naznačených prípadov navyše platí, že naši odborne vyškolení pracovníci postupujú nanajvýš ohľaduplne aj k samotnému okoliu, kde svoju činnosť realizujú. Je celkom samozrejmé, že so zvereným majetkom nášho klienta zaobchádzajú ako so svojim  vlastným, teda opatrne, obozretne a starostlivo.

Nami používaná technológia, ktorá sa dokonale hodí na umývanie a leštenie okien, výkladov, výloh a presklených priestorov, má natoľko progresívny a flexibilný charakter, že sa dá bez väčších prekžok využívať aj pri silne znečistených plochách. Asi preto nemusíme pripomínať, že tento zaujímavý benefit predstavuje na trhu silnú konkurenčnú výhodu. 

Jeden…

výškové umývanie okienJeden príklad za všetky ostatné. Okná a sklenené plochy, ktoré po sebe zanechajú remeselníci alebo stavbári patria k tým náročným úlohám, ktoré firma A SERVIS LIPKA pre svojich klientov často realizuje. Ale môže ísť aj o sklá znečistené domácimi štvornohými miláčikmi, príp. vtákmi, najmä pokiaľ ide o fenomén ich agresívneho trusu.

Naši odborne vyškolení a skúsení pracovníci majú v malíčku presný a praxou preverený postup čistiacich prác, ktorý klientom zaručuje kvalitný a úspešný výsledok. Aj keď to ešte  nezaznelo, treba jasne zdôrazniť, že na rozdiel od iných, podobných firiem, neumývame na čistených oknách iba to najviditeľnejšie, teda samotné sklo.

Pozor, nesnažíme sa na tomto mieste zbytočne vtipkovať, ale dostupné fakty generované trhom sa skrátka ignorovať nedajú. Jednoducho povedané, jestvuje dlhý zoznam upratovacích firiem, ktoré činnosť spojenú s ošetrením okien bezdôvodne zúžili len plochu okenného skla. Takýto prístup sa nedá označiť inak, ako malé, nenápadné klamanie telom. 

Naša…

ako vyleštiť oknáNaša upratovacia spoločnosť A SERVIS LIPKA zásadne a od samého začiatku svojej činnosti, umýva okná komplexným spôsobom. Čistíme teda celú konštrukciu okna, ktorá je súčasťou konkrétnej budovy, priestoru alebo interiéru.

Aj preto môže každý náš zákazník od nás očakávať perfektné umyté a vyleštené okná. Okrem skiel totiž čistíme aj samotné rámy a parapetné dosky, teda okná so všetkým, čo k nim patrí. Tento systém a postup sú pre nás v každom ohľade záväzné.

No, a keďže sme sa už dostali až k tomuto bodu celého procesu, možno by sme si mali povedať, prípadne popísať, aký je náš postup práce v detialoch. Skúsme teda spolu hovoriť o metóde a jednotlivých krokoch, ktoré A SERVIS LIPKA pri čistení a leštení okien používa.

Nie…

ako vyleštiť okná bez šmúhNie je to nič neobvyklé, ale v našej praxi sa často stáva, že predmetná zákazka sa týka okien alebo sklenených plôch vystavených nešetrnému zachádzaniu. Dobrým príkladom môžu byť už napríklad spomínané okná, ktoré v relatívnom zdraví prežili hektickú a náročnú prácu remeselníkov a stavbárov.

Ak pred takýmito oknami stojíme, takmer za každým vidíme stopy farieb, malty, stierky alebo silikónu, čo sú stavebné materiály, ktoré oknám a ich čistote neprospievajú v žiadnom smere. V takýchto prípadoch treba začať mechanickým odstraňovaním predmetných nečistôt.

V našej firme A SERVIS LIPKA vtedy berieme do rúk skvelú a veľmi ostrú škrabku. V podstate ide o špeciálnu korundovú škrabku, či žiletku, ktorá disponuje až s 10 centimetrov dlhou čepeľou. Bez snahy preháňať, práve ona sa nám pri tejto činnosti najviac osvedčila.

Asi…

ako na umývanie okienAsi ani netreba zdôrazňovať, že takáto činnosť si vyžaduje veľa praktických skúseností a sústredenia. Človek by mal byť opatrný nielen pokiaľ ide o vlastné prsty, ale je nutné vylúčiť aj možnosť poškriabania skla, rámov alebo okolia okien. Zákazník jednoznačne očakáva kvalitu a dôkladnosť, a s nimi nemá poškodené okno nič spoločné.

Vďaka škrabke tak zlikvidujeme mapy, fľaky a fŕkance a okná si týmto spôsobom nachystáme na prácu s účinným a silným roztokom teplej vody a čistiacej chémie. Roztok voláme celkom príznačne a familiárne – rozmyvák.

Tento prípravok predstavuje vysoko spoľahlivú čistiacu látku, ktorá bezchybne vyčistí a umyje každé okno, ale zároveň vie byť voči jeho povrchu mimoriadne ohľaduplná a nijako ho nepoškodzuje. To sú pre zákazníka zrejme najdôležitejšie a najviac cenené informácie.

Energia…

čím umyť oknáEnergia rozmyváku dokáže zbaviť akékoľvek okno nečistôt, mastnoty a prachu, čo je pre vynikajúci výsledok našej práce úplne zásadné. S rozmyvákom pracujeme sústredene, precízne a systematicky, takže nevynecháme ani centimeter plochy. Ako bolo povedané, umývame nielen sklá, ale i rámy aj parapetné dosky.

Ďalšou technologickou fázou čistenia je použitie pevnej stierky s pružnou gumovou lištou. Bežne znalý človek by povedal, že ide o dobre známy krok, ktorý sa dá vidieť v každej domácnosti. Je pravda, že plochu umývaného okna zbavíme zvyškov vody, no účel a zmysel tejto fázy je hlbší a pre celkovú kvalitu umytia a vyleštenia okna zásadnejší.

Každý, kto už okná umýval dobre vie, že ponechať na okne zvyšnú vodu nie je vonkoncom dobré. Po jej odparení ostávajú na ploche nepekné mapy. Stierka tak má pre skúsených pracovníkov A SERVIS LIPKA aj celkom iný, zmysel, spojený s leštením okien. Platí  celkom jednoduchá poučka – čím menej vody ostane na okne po umývaní, tým lepšie sa vydarí leštenie, a tým lepšiu kvalitu dosiahneme.

Košice…

prípravky na umývanie okienKošice okna, umývanie je firmou odborníkov, a tak veľmi dobre vieme, že chemická leštiaca kozmetika časom na skle vytvára neprijateľné šmuhy. Je nám jasné, že po umytí  nesmú na oknách zostať zbytky starého leštidla.

Ak sa tak nestane, vynorí sa pred zákazníkom reálna hrozba, že staré leštidlo „vystúpi“ na povrch a na skle objavia sa viditeľné stopy po novom leštení, čo ani jedného klienta nepoteší, tým skôr nás ako odbornú firmu.

I tento fakt je jednou z príčin, že naša spoločnosť zásadne nepracuje so žiadnymi chemickými leštidlami, ktoré sú na trhu dostupné. Z technologicky prevereného princípu preto využívame len techniku tzv. suchého leštenia. V kocke ide o prosté využitie fyzickej sily pracovníka firmy A SERVIS LIPKA a čistej, suchej bavlnenej textílie.

Týmto…

ako odstrániť polepy z okienTýmto spôsobom leštíme okná tak dlho, pokým nie sú dokonale čisté a krásne žiarivé. Rokmi praxe máme overené, že takto vyleštené okná klientom vydržia oveľa dlhšie čisté a nečistoty sa na nich neusadia tak ľahko, ako keď sú vyleštené prípravkom na chemickej báze.

Túto informáciu ešte doplníme ďalším dôležitým faktom. Každé chemické leštidlo vytvára na umytom skle istý druh povlaku, či tenkého filmu. Ten sa začne dosť skoro správať ako jemný lepivý povrch, takže na oknách klienta sa začne zachytávať množstvo nového prachu a nečistôt. Logicky preto nasleduje nové umývanie, a tým aj finančné náklady.

A ešte niečo. Všetci naši zamestnanci sú vlastníkmi platných licencií na práce vo výškach, pričom boli odborne preškolení v používaní horolezeckej a speleologickej techniky. Taktiež sú zamestnanci firmy A SERVIS LIPKA pri svojej práci vyzbrojení špeciálnou vysokozdvižnou technikou, speleologickým a horozeleckým vybavením.

Metóda…

umývanie zimných záhradMetóda čistenia okien dlhodobo uplatňovaná spoločnosťou A SERVIS LIPKA tak v súčasnosti predstavuje efektívny, fungujúci a vyvážený systém čistenia okien, výkladov alebo sklenených plôch a na trhu s podobnými službami ťažko hľadá konkurenciu.

Túto špecifickú a veľmi účinnú technológiu sme prednedávnom použili i pri realizácii zákazky pre istú obchodnú prevádzku so záhradníckym zariadením a potrebami, predovšetkým kosačkami, kultivátormi, krovinorezmi a podobne.

Pokiaľ vieme, obchod celkom dobre prosperuje. Keďže má v ponuke najrôznejšie veľkosti, systémy, typy a značky kosačiek a ďalších strojov. Zákazníci sa preto do prevádzky schádzajú zoširoka zďaleka, tým skôr, že majiteľ prevádzkuje už viac rokov aj úspešný servis.

Obchod …

umývanie výkladovObchod plus servis stoja na hlavnej ulici a k dispozícii má tri veľké presklené výlohy. Majiteľ sa pred časom rozhodol, že s novou predajnou akciou a širšou ponukou, nechá obnoviť aj polepy na výkladoch, a tak sa po starej známosti ozval k nám do firmy.

Radi sme mu prisľúbili prvý možný termín a o dva dni sme už s kolegom stáli pred jeho obchodom, či skôr trojicou výloh polepených pestrými vizuálmi, reklamou a odkazmi na početné služby v rámci servisu. Na polepených plochách sa za pár mesiacov viditeľne podpísalo slnko aj počasie, a tak bolo jasné, že výmena bude len na prospech veci.

Keďže s podobnými akciami a zadaniami máme dostatok skúseností, okamžite sme sa dali do práce. Ostrou korundovou škrabkou sme postupne odstránili všetky staré polepy z celej plochy výloh. Náš postup bol systematický a sústredený, aby na skle neostal ani milimeter lepidla a umelej fólie.

Len…

umývanie presklenných stienLen čo sme s touto prácou skončili, prišiel k slovu rozmyvák a všetky tri výlohy sme precízne a detailne umyli. Nasledovala gumená stierka, aby na ploche neostala ani kvapka vody. Po krátkom a voľnom presušení výloh sa dalo začať s finálnym leštením. Vďaka čistej bavlnenej tkanine a pevným, skúseným rukám sme sklá vyleštili do vysokého a žiarivého lesku.

A čo dodať? Majiteľ obchodu mohol na druhý deň v pohode očakávať reklamnú firmu, ktorá sa potom postarala o nové polepenie plagátov na všetkých troch plochách. Práca našej firmy A SERVIS LIPKA majiteľovi spoločnosti teda umožnila, aby na dokonale čistých výlohách pribudli nové, aktuálne polepy a pomohli mu tak naštartovať účinnejší marketing.

V konečnom dôsledku sme tak opäť splnili svoj základné poslanie. Odviesť pre nášho zákazníka nielen špičkovú, precízne odvedenú robotu s ktorou bude dlhé mesiace spokojný, ale aj robotu, ktorá mu ponúkne niečo navyše.