Kvalitné voskovanie podláh

Voskovanie podláh – tzv. fluatácia veľmi účinne chráni podlahy pred ich obrusovaním od pieskov, prachu, oterom pri chôdzi a inými nečistotami. Tým vznikajú mikropóry, do ktorých sa dostáva nečistota, ktorá sa veľmi zle odstraňuje. Týmto vplyvom sa podlaha stáva matnou, mení sa jej farba a veľmi zle sa čistí. Toto všetko pravidelná starostlivosť a celoročná údržba vyrieši v predstihu. Fluatáciu podláh alebo tiež voskovanie podláh vykonávame pre všetky typy podlahových krytín (parkety, PVC, marmoleum, betón, mramor, …) vždy vhodným prípravkom. Vosk alebo fluatačný náter možno v závislosti od typu povrchu dodať aj v rôznych úpravách napr. mat, lesk, vysoký, lesk. Fluatácia čiže voskovanie zakonzervuje podlahu takým spôsobom, že už k hlbšiemu znečisteniu nemôže dôjsť. Odolný vosk musíme do podlahy votrieť 2-3x tak, aby sa vytvorila kompaktná vrstva, ktorá zaistí podlahe pružnosť, elasticitu, protisklz. Používame kvalitný nemecký pololesklý vosk PKD. Ponúkame profesionálne voskovanie podláh, zaistíme hĺbkové vyčistenie povrchu a následné nanesenie polymérového vosku na liate podlahové krytiny, lamináty a kamenné podlahy. Vďaka tomu, je podlaha chránená proti pošliapaniu, mechanickému poškodeniu a získava vzhľad novosti. Odbornému ošetreniu podláh by ste mali venovať pozornosť, najmä ak sú Vaše podlahy denne vystavované vysokej záťaži, v týchto prípadoch je najrozumnejšie ochrannú vrstvu obnovovať v pravidelných servisných cykloch.

 

voskování 1

 

Strojové čistenie podláh

Pre dôkladné a kvalitne vykonané strojové čistenie podláh je najdôležitejšie zvoliť tú správnu čistiacu chémiu. Najprv skúšame niekoľko druhov výkonnej chémie. Začíname vždy od tej najslabšej a pokračujeme cez silnejšie verzie. Najdôležitejšie pre podlahu je vybrať čistiacu chémiu, ktorá by bola čo možno najslabšia, aby nedošlo k poškodeniu povrchu a zároveň, aby splnila svojou účinnou zložkou požadovanú reakciu. Čím menšia je účinná zložka, tým šetrnejšia je chemická reakcia voči podlahe. Strojové čistenie podláh naša firma vykonáva strojovou metódou pomocou kotúčového stroja, ktorý zaistí detailné a hĺbkové vyčistenie. Na tento kotúčový stroj používame dva nadstavce. Jedným z nich je tzv. držiak padov a tým druhým je silonová kefa. Kotúčovým strojom dôkladne umyjeme podlahu a akonáhle je z povrchu podlahy všetka špina odstránená, v nasledujúcom kroku roztok s naviazanými nečistotami odsajeme pomocou hubice s gumovými lemami. Táto hubica je napojená na vysoko výkonný turbo vysávač, ktorý dokáže veľmi kvalitne odsať všetku nečistotu. Potom podlahu ešte raz namočíme čistou vodou, aby sa neutralizovala od zvyšného chemického roztoku a necháme ju doschnúť.

Po strojovom vyčistení podláh odporúčame zákazníkovi, aby si podlahu nechal zakonzervovať nanesením priemyselného polyméru – voskovanie podlahy (fluatácia). Strojové čistenie podláh dokáže za využitia vhodnej chémie hĺbkovo vyčistiť akúkoľvek podlahu. Spôsobom, akým strojové čistenie podláh realizujeme, sme schopní reštaurovať celú radu podláh, aj tie, ktoré by zákazníci označili za podlahy na odpis. Zašlé linoleá a podlahy sa nám podarí vyčistiť tak neuveriteľne, že ani majitelia podláh nedúfali v takto kvalitný výsledok. Čistíme všetky typy podláh: betónové podlahy, drátkobetónové podlahy, podlahy s epoxidovou stierkou, zámockú dlažbu, liate podlahy, dlažby – keramické podlahy, linoleá, marmoleá, plávajúce podlahy, drevené podlahy, priemyselné podlahy, mastné a extrémne znečistené podlahy, podlahy po stavbe, podlahy po maliaroch, silne znečistené podlahy po stavebnej činnosti a rekonštrukciách, podlahy chemicky znečistené, podlahy priemyselne znečistené, podlahy znečistené od gumových šmúh a gumových koliesok, podlahy znečistené od špárovacej hmoty, cementu a farieb, možno kvalitne strojovo vyčistiť do hĺbky. Generálnou metódou s kotúčovým strojom a tlakovým vysávaním.

 

myti-podlah-plzen

 

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb:

Odstránenie starého vosku (polyméru) z podlahy a nanesenie novej ochrannej polymérovej ​​vrstvy alebo strojové hĺbkové čistenie a tepovanie kobercov, strojové a ručné čistenie čalúnenia. Realizujeme denné a pravidelné upratovania domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach alebo upratovacie práce vo výškach. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, výkladov a presklených plôch, a to aj vo výškach. Po dohode čistíme žalúzie, lamely, rolety, a markízy. Odstraňujeme nedovolené polepy, reklamné polepy, ochranné fólie, samolepky, banery zo všetkých presklenných plôch. Na sklá nanášame samočistiacu impregnáciu, táto hydrofóbna impregnácia je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Sme odborníci na odstránenie a vyčistenie graffiti alebo Vám odporúčame naniesť antigraffitovú ochranu. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, spór zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG. Pre čistenie fasád tiež používame metódu pieskovaním, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, obkladov, dlažieb, zašlej špiny, machu, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Zaujímate sa o ďalšie naše činnosti alebo sa chcete poradiť? Pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/.