Umývanie Okien BratislavaPán, ktorý nám nedávno do firmy zavolal bol – aspoň pre mňa – niečo ako prírodný úkaz. Hneď skraja a bez varovania vybehol na nás hlbokým hlasom, či je pravdou všetko to, čo na našich web stránkach uvádzame. Bol dosť nástojčivý a tvrdil, že je to pre neho dôležité.

Dostal ubezpečenie, že na webe upratovacej firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., umývanie okien Košice, sú uvádzané len pravdivé a úplné informácie, takže na naše služby sa môže v každom smere spoľahnúť. Pravda, ak spokojný nebude, vieme mu ponúknuť iné, vhodnejšie riešenie. Keďže sme potrebovali vedieť, aký rozsah čistiacich prác na nás čaká, poprosili sme ho vyjadrenie.

Tieto slová okomentoval len dajakým nejasným zamrmľaním. Spomenul však, že to nevie ani nedokáže posúdiť. Podstatné je, že upratovanie nenávidí už detských rokov a bude rád, keď mu prídeme dať byt do poriadku, teda predovšetkým okná. Navyše v zlomku sekundy predviedol bezmála herecký výstup o tom, že pre neho ostáva záhadou, prečo poniektorí ľudia tak radi a často okolo seba upratujú.

No nič, napokon sme sa na všetkom podstatnom viac-menej dohodli. Našli sme dobrý termín, presný čas a o už dva dni zvonili pri dverách jeho bytu v starom meste. Hneď v predsieni nás opäť zaujímalo, čo sa mu teda vlastne prihodilo, keďže informácií bolo málo.Ako bez šmúh umyť okno

Aby ste nás pochopili…

Aby ste nás pochopili, pokračovali sme, zdroj a charakter znečistenia sú pre zvolený postup čistenia dôležité, takže nám to pomôže. Pán mlčal, ale naznačil, aby sme ho nasledovali do kuchyne. Stačil nám len jeden pohľad smerom k oknu a bolo jasné, odkiaľ fúka vietor. Koniec-koncov, jeho neveľká kuchyňa mala byť iba začiatkom.

Muž nás ponúkol miestom, dajakou minerálkou a začal vysvetľovať, čo sa mu prihodilo. Žije vraj sám, čo veľmi zdôrazňovať nemusel, lebo v celom byte evidentne chýbala ženská ruka. Poriadok tam síce bol, ale taký ten mužský, ktorý vám raz-dva udrie do očí. Ako povedal, vraj už ako chlapec začal s chovom exotických vtákov, čo prerástlo do celoživotnej vášne.

Čistenie okien BratislavaTvrdil nám ako ho doposiaľ mrzí, že pod tlakom rodiny opustil svoj rodný dom, ale vtedy sa vraj inak nedalo. No čo už, ľudia okolo nás sú všelijakí, však, konštatoval smutne. Našťastie, aj tu, v byte, sa mu podarilo nájsť celkom dobrý spôsob, ako pre svojich operených miláčikov vytvoriť optimálne prostredie.

Priestranný balkón v obývacej izbe dokázal po náležitom zateplení a vďaka posuvnému presklenému systému, šikovne premeniť na vyhovujúce miesto pre mobilnú voliéru, či skôr priestrannú klietku. Pre svojich maznáčikov tak dokázal pripraviť malý raj na zemi.

Podľa slov nášho klienta si vtáci…

Podľa slov nášho klienta si vtáci – od prvého dňa – naplno užívajú príliv denného svetla a čerstvého vzduchu. Je to pre nich perfektné riešenie, ktoré mu už dávno pochválili i jeho kamaráti-chovatelia. Navyše sa stále ukazuje, že zdraviu a kondícii vtákov tento priestor naozaj prospieva, zasníval sa domáci pán na okamih.

No a niekde tu sa dá objaviť jadro pudla. Pred pár dňami opäť vtákom poskytol viac priestoru pre slobodu, lietanie a celkovú zmenu nálady. Otvoril preto voliéru a naučeným spôsobom zaistil všetky rizikové miesta, otvory a škáry. Raz darmo, skúsenosti ho naučili.Umývanie výškových budov - Práce vo výškach

Vtáci tak získali vítanú príležitosť zalietať si v priestore medzi obývačkou, kuchyňou a predsieňou, ako sa im bude páčiť. Zatvoril za sebou iba dvere spálne, aj to len preto, lebo sa potreboval trošku prespať. Minulú noc totiž strávil v práci a padla na neho únava.

Namiesto pár desiatok minút sa mu ale spánok pretiahol až do skorých nočných hodín. Ostal poriadne zaskočený, keď si uvedomil, že prespal kus popoludnia aj celý večer. Bežal preto zistiť, ako si s tým dlhým časom slobody, bratstva a rovnosti poradili jeho operení priatelia.

Ešte ani neotvoril chladničku, aby sa prebral pivom, a padlo mu do oka kuchynské okno. Vtáci sa bez jeho prítomnosti chovali prirodzene, takže sklo i rám mu poriadne označkovali. Ďalšie kroky smerom k obývačke ukázali, že tu na neho čaká repríza kuchynského okna.

Unavení…

Umývanie okien – Výškové práceUnavení, pestrofarební operenci síce spôsobne sedeli na, aj vo voliére, ale sklo a konštrukcia posuvného systému balkónu, vyzerali podobne ako okno v kuchyni, ak nie o trochu horšie. Tých zopár stôp zdravého trávenia jeho milých vtákov, ktoré ležali na koberci alebo v predsieni, už na celej veci nič podstané nezmenilo.

Otvoril si radšej to studené pivo, sadol do kresla a od pľuc si uľavil. Bolo mu úplne jasné, že upratovať v žiadnom prípade nebude, ergo treba rýchlo nájsť niekoho, kto v tom už má dostatočnú prax, znalosti a vypracovaný systém. On o ničom podobnom nevedel, ani nepočul.

Je pravdou, že má niekoľko dobrých priateľov-chovateľov, dokonca pozná aj dve ženy. Ak by ich patrične oslovil, zrejme by mu aj poradili, ale prekážkou bolo jeho dosť neskladné ego. Na pohľad to bol hromotĺk, ale zrejme si niečo prežil, tak sa aspoň skrýval za svojim vzhľadom.

Predstava, že má niečo nepríjemné vysvetľovať a prosiť ho vždy zrážala do kolien. Už to roky pred nikým nerobil, a zrejme to sotva kedy dokáže. Navyše, sám pred sebou sklamal ako chovateľ, keď svojich chránencov neustrážil. Veď si mohli škaredo ublížiť, dodal.

Po očku sme na seba s kolegom pozreli, keďže nebolo úplne jasné, čo také sa vlastne stalo. Všetci máme svoje limity, a toto sa nám zdalo ľudsky pochopiteľné. Zaspať predsa môže každý, to je jasné, žiadna pohroma. Radšej som prerušil ticho a prešiel k čisto praktickým a podstatnejším veciam.Umývanie okien vo veľkých výškach

Čistenie okien bolo…

Čistenie okien bolo v tej chvíli našou hlavnou a jedinou úlohou, takže sme nič – ani len v náznaku – nekomentovali. Pán sa medzičasom tiež vráil na náš breh a súhlasil, že mu v krátkosti vysvetlím podstatu čistiacej metódy spoločnosti A SERVIS LIPKA, aby vedel, čo môže od nej samotnej i jej výsledkov očakávať.

Predovšetkým treba zdôrazniť, začal som svoje rozprávanie, že firma A SERVIS LIPKA patrí v oblasti upratovacích služieb už niekoľko desaťročí k popredným mená na trhu. Pracujeme nielen u nás doma, ale i v zahraničí, pričom na prvom mieste pre nás bol a ostáva klient.

Len keď je so službami a odvedenou prácou spokojný zákazník, má dobrý pocit i náš zamestnanec. Asi nejako takto vyzerá naše jednoduché, no stále platné pravidlo, ktorým sa riadi celá firma, a nielen pokiaľ ide o čistenie okien.

Umývanie okien vo výškach pomocou horolezeckej techniky Vďaka našej overenej metóde sme schopní vrátiť lesk aj silne znečisteným oknám, ktoré sa napríklad stali súčasťou stavebnej činnosti alebo nedostávali primeranú opateru dlhšie časové obdobie. Treba tiež podčiarknuť, že za tým netreba hľadať dajaké utajené postupy. Všetko je len vecou skúseností, profesionality a precízneho prístupu k procesu čistenia.

Takže ako s profesionálnym čistením okien začína naša spoločnosť. V prípade, že sú obloky pokryté hrubými nečistotami, ktoré už vopred nie je možné odstrániť len bežným použitím vody a saponátu, berieme do rúk kvalitnú škrabku s ostrou čepeľou – ešte nesklamala.

Zväčša týmto spôsobom čistíme okná…

Zväčša týmto spôsobom čistíme okná, ktoré boli nešetrne pofŕkané napr. farbou, maltou, stierkou, silikónom alebo iným stavebným materiálom. Iste to poznajú z vlastnej skúsenosti mnohí z nás, no niekedy sa takýmto karabolom skrátka nedá vyhnuť. Pri náležitom použití škrabky dokážeme takéto znečistenie odstrániť.

Iba na okraj poznamenávam, že práca so škrabkou si vyžaduje sústredenie, prax a primeranú dávku opatrnosti. V prvom rade sa nám takto darí eliminovať riziko pracovného úrazu, čo je prioritné. Zároveň máme pod kontrolou sklá a rámy okien, keďže neopatrné zachádzanie so škrabkou by ich mohlo viditeľne poškodiť a poškriabať. I tento moment je pre firmu dôležitý.

Ak zamestnanci usúdia, že škrabku môžu odložiť, príde k slovu teplá voda, špeciálny saponát a precízne umývanie okien. Roztok, ktorý v tejto etape firma A SERVIS LIPKA používa, zamestnaci príhodne pomenovali ako rozmyvák. Dostatočne účinný a spoľahlivý rozmyvák nám pomáha umyť okná na každom, aj tom najneprístupnejšom mieste.Umývanie okien a výškových budov

Naša spoločnosť totiž – celkom programovo – neumýva len viditeľné sklá a ich najbližšie okolie, ale dáme do poriadku celú konštrukciu okna. Takže spomínaným roztokom umyjeme sklenené výplne, okenné rámy aj parapetné dosky – každý centimeter a v každom smere.

V našej firme už o tomto spôsobe vieme svoje a nepochybujeme. Práve tento postup nám totiž vo finále celej zákazky garantuje, že dosiahneme nielen vzorne čisté, ale aj dlhodobo lesklé a kvalitne umyté okná – za každých okolností a pre každého klienta.

Technológia je pritom nielen dokonale odskúšaná…

Technológia je pritom nielen dokonale odskúšaná, ale rokmi a praxou našich kmeňových zamestnacov po každej stránke preverená. Aj preto sa obecne posudzuje ako výnimočne učinná a spoľahlivá. Napokon, tieto slová sa dajú pohodlne overiť na web stránkach.

Umývanie okien aj vo výškach Web poskytuje dlhý rad kladných ohlasov, pozitívnych recenzíí a klientských odporúčaní, ktoré jasne dokumentujú správnosť zvolenej a používanej metódy. Často ide o krátke a spontánne poďakovanie, ale aj odporúčania, prípadne vyjadrenie dlhodobej spokojnosti s našou prácou. To firmu A SERVIS LIPKA a jej zamestnancov vždy teší a zaväzuje.

Vráťme sa však späť k rozmyváku a jeho podielu práce na čistení každého okna. Akonáhle sa všetky jeho prednosti prejavili a pomohli z okien odstrániť prach, nečistoty a zvyšky smogového spadu, mohli sme použiť gumenú stierku. Práve ona nám dovoľuje zlikvidovať zvyšky vody a vlhkosti, ktoré tu ostali po rozmyváku.

Skutočne suchá plocha okna je pritom dôležitým predpokladom, aby sme na konci procesu dosiahli požadovanú kvalitu odovzdanej práce. Akonáhle teda skončíme so stierkou, necháme okná ešte dobre presušiť, aby tu bola stopercentná istota, že nič nebráni poslednému kroku, teda konečnému lešteniu.

Špecifikum čistiacej metódy spoločnosti…

Špecifikum čistiacej metódy spoločnosti A SERVIS LIPKA spojené s etapou leštenia, spočíva v tom, že principálne nepoužívame žiadne chemické leštidlo. Prirodzene, tieto prípravky sú na trhu dostatočne známe a verejnosťou vyhľadávané, ale pre naše profesionálne zámery sa nehodia z niekoľkých príčin.

Predovšetkým treba povedať, že ich použitie má pre lesknúce sa okná skôr negatívne dopady. Po ich nanesení síce dosiahneme skutočne ligotavé sklo, ale veľmi rýchlo sa taktiež prejaví nečakaná komplikácia. Dôvodom býva práve chemické zloženie aplikovaného leštidla.

Čistiace práce vo výškach‎Na povrchu skla sa vytvorí neviditeľný povlak, ktorý v kontakte s okolím, začne svoju postupnú premenu na nečakane lepivú plochu. Niežeby sa začali lepiť prsty, ale po pár dňoch môžno pozorovať, že prach, nečistoty a smogový spad na skle objavujú znova. No a po pár týždňoch sme tam, kde sme boli. Okná môžeme čistiť odznova.

Zákazník preto logicky prichádza o cenný čas aj svoje peniaze. Leštenie, ktoré realizuje upratovacia firma A SERVIS LIPKA je naproti tomu celkom iné. Jediné, čomu pri leštení plne dôverujeme je sila ľudských svalov a čistá bavlnená tkanina. Všetko ostatné je pri systéme leštenia na sucho celkom zbytočné. A treba povedať, že na výsledku to poznať.spôsob ako umyť okná

Okná sú krásne čisté…

Okná sú krásne čisté, žiarivo lesklé, a najmä v tejto podobe vydržia podstatne dlhšie, ako keď sú čistené spomenutým chemickým leštidlom. Jednoducho – overené, odskúšané a dokonale funkčné riešenie. Koniec-koncov, pre našich zákazníkov je práve tento spôsob leštenia akýmsi firemným poznávacím znakom, či visačkou kvality, našej čistiacej metódy.

Ako umyť okná po stavbárochAk teda v tejto chvíli urobíme taký menší sumár, pokračoval som ďalej, vďaka škrabke, rozmyváku, rokom skúseností, našim ľuďom a suchému lešteniu, vieme zákazníkovi poskytnúť odskúšaný a spoľahlivý systém čistenia okien. Výsledok nemá konkurenciu.

Muž sa na mňa krátko pozrel a usmial. Bolo nám jasné, že na rad prišli činy. Môžem povedať, že s kolegom sme sa do práce zahryzli ako obyčajne, takže za spevu, či lepšie povedané, nevábneho škriekania exotických vtákov, sme po dvoch hodinách finišovali.

Chovateľ a domáci pán stál na prahu obývačky a s výrazom uspokojenia sledoval kolegove posledné ťahy leštenia na balkóne. Jediné, čo smerom ku nám urobil, bol opäť široký úsmev a palec smerujúci hore, takže nebolo treba nič dodávať.

Až keď sme sa balili a chystali na odchod, ozval sa tým jeho hlbokým, teraz už pokojným hlasom. Viete, začal opatrne, možno by nebolo od veci, keby ste ku mne chodili pravidelne, čo? Upratovanie rád nemám ani omylom, veď to viete veľmi dobre. Firma A SERVIS LIPKA získa novú adresu a ja o budem mať o starosť menej, doložil takmer nadšene.