Asi pred pol rokom som sa stal účastníkom jednej netradičnej objednávky, pri ktorej som bol vlastne hrdý na to, že mnohí chlapi ostanú deťmi po celý život. Volal nám totiž muž okolo tridsiatky a Čistenie, tepovanie koberca s dlhým vlasommal prosbu, či by naša firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., čistenie kobercov Košice, zvládla vyčistiť koberec s fľakmi od modelárskeho lepidla, a najmä ostrej červenej farby.

Priznám sa, trochu som pri tých jeho slovách spozornel, lebo plastové modely som zbožňoval od detstva a niektoré, aj keď v dosť zúboženom stave, mám v byte dodnes. Ten, čo niečo také nezažil, sotva pochopí, koľko môže byť v takej práci nad modelom radosti, relaxu a vnútornej spokojnosti. Dosť často som skladanie modelu vymenil aj za futbal s chalanmi, a že to bola v tej chvíli nemalá a odvážna obeť.

 

Muž nám v telefóne prezradil, že modely sú jeho koníčkom už mnoho rokov a zameriava sa najmä na stíhacie lietadlá z Prvej vojny. Spomínaná galiba, ktorá sa mu prihodila, je ale o to horšia, že na budúci týždeň čaká príchod partnerky, ktorá sa po mesiacoch vracia zo zahraničia. Pokiaľ ju pozná, vzhľad koberca v takom stave asi v zdraví neprežije a jej dvojtýždňové voľno skončí skôr, ako sa začne.

Je zrejme dostatočne jasné, že sa vo mne a kolegovi prebudila odveká chlapská solidarita, podporená romantickým obrazom večného chlapca-muža, ktorý sedí za doma stolom a lepí si svoj ďalší, dlho vyzeraný model krásneho lietajúceho stroja.Čistenie, tepovanie koberca s dlhým vlasom

Mladý muž svoju netradičnú objednávku vystužil popisom ako sa mu to vlastne prihodilo. Modely zásadne lepí v obývačke, ktorá je zároveň pracovňou a v stave núdze aj spálňou. Navyše je tu super denné svetlo a dá sa v nej urobiť aj dobrý prievan. Prirodzene, keď je v byte s partnerkou lepenie neprichádza do úvahy, tým skôr nie v obývačke.

 

 

Keď sa to prihodilo bol doma sám…

 

Keď sa to prihodilo bol doma sám a spoločnosť mu robil iba pes. Bol vraj tak zabratý do skladania lepenia a farbenia, že úplne zabudol sledovať hodiny. Nakoniec, prečo v sobotu, keď vonku vytrvalo prší a je ten pravý čas na oddych a hobby, kontrolovať ciferník?

Čistenie, tepovanie koberca s dlhým vlasomPes však mal na túto vec úplne iný názor a začal sa neodbytne dožadovať svojej pravidelnej dávky čerstvého vzduchu a hodinovej prechádzky medzi stromami a kríkmi neďalekého parku. Iste, je to živé stvorenie s veľkou dušou, a tak je v záujme jeho rozumného majiteľa, aby dané slovo dodržal.

Náš modelár vraj tú chvíľu odkladal ako len mohol, lebo sa práve pustil do natierania jedného z krídel legendárneho čeveného Fokkeru. Rozumel som mu viac ako dobre. V takomto okamihu vás totiž obklopí celkom iný svet. Máte zrazu odrazu pocit, že letíte vzduchom, okolo vás už nie je nič, len modré nebo, potrhané biele oblaky a večná diaľka.

 

Ale práve v tej minúte nedočkavý a nervózny pes rázne vyskočil smerom k modelárovi. Mužove ruky sa zamotali okolo huňatej hlavy a farba spolu s lepidlom krásne a mäkko pristáli rovno na koberci. Muž nám naznačil, že bol blízko k infarktu, ale jediné, čo ho ako-tak spasilo, bol šťastný fakt, že farba neskončila priamo na psovi, či niekde v jeho očiach.

Bleskovo vraj s fľakmi urobil, všetko čo mohol a čo v tej sekunde vedel, ale koberec sa za čistý nedá považovať ani omylom. Ak teda na jeho modelársky problém s kobercom vlastníme dajaké šikovné a rýchle riešenie, bude veľmi rád, keď mu ho ponúkneme.

 

Čistenie, tepovanie koberca s dlhým vlasom

V prvom rade…

 

V prvom rade som sa mu srdečne poďakoval, že zavolal práve do našej firmy, lebo spoločnosť A SERVIS LIPKA patrí k tým najlepším, pričom tieto slová uznania vyslovujú iní, samozrejme, naši spokojní klienti. Veľmi radi mu s kobercom pomôžeme a trúfame si tvrdiť, že bude s výsledkom určite spokojný.

Muž mi vzápätí slušne skočil do reči a poprosil ma, či by smel vedieť, aký je rozdiel medzi našim, teda hĺbkovým strojovým čistením koberca, ktoré avizujeme, a extrakčnou metódou, ktorú mu hneď v ten deň nadšene doporučila mama, lebo je vraj dlhé roky osvedčená a osobne na ňu nedá dopustiť.

 

Samozrejme, prisvedčil som, nesmierne rád vám oba tieto systémy popíšem a prípadne aj porovnám, aby ste mohli získať obojstrannú predstavu, čo so znečisteným kobercom tieto metódy dokážu Ako vytepovať koberce s dlhým vlasom?a ako mu vedia pomôcť, odpovedal som na jeho otázku.

Začnime teda extrakčným čistením. Určite poznáte zľudovelé slovo tepovať. Práve v ňom je ukrytá aj podstata tejto technologickej metódy. V princípe ide to, aby sa do koberca dostal roztok teplej vody a špeciálnej chémie, ktorá v ňom uvoľní nečistoty a špinu. Tie sa potom následným vysatím odstránia, koberec sa nechá vysušiť a malo by byť hotovo.

 

Extrakčná metóda patrí na trhu k najrozšírenejším. Dôvodom je zrejme cenové porovnanie so strojovou hĺbkovou metódou, ktorá je síce o málo drahšia, no jednozačne účinnejšia. Zákazníci majú taktiež dojem, že tepovanie je niečo ako legendárna klasika, ktorá funguje v domácnostiach po celé generácie a pri čistení koberca by tak nemala nič pokaziť.

 

Moderné technológie…

 

Moderné technológie však aj v oblasti každodenného upratovania alebo čistenia kobercov, pokročili za uplynulé roky už o hodný kus dopredu. Tradičné, extrakčné čistenie je preto v súčasnosti viac-menej morálne zastaralé a vo výsledkoch málo účinné. Dôvodov k takémuto jednoznačnému konštatovaniu sa dá nájsť viacero.Ako vytepovať koberce s dlhým vlasom?

Predovšetkým treba vedieť jednu základnú a naozaj podstatnú informáciu. Takzvané tepovanie – z podstaty svojej využívanej technológie – nikdy nepreniká až do hĺbky samotného čisteného koberca. Odohráva sa len v jeho hornej vrstve, čo je veľké, neprekonateľné mínus.

Počas extrakčného čistenia preto zostáva dlhoročná špina stále v koberci, takže použitá teplá voda a chémia zvládnu odstrániť len malú časť nečistôt. Navyše sa počas používania toho väčšieho množstva vody koberec nečakane „napije,“ takže mnohé nečistoty sa na povrch skôr vyplavia, namiesto toho, aby boli finálne odstránené.

 

No, a potom už stačí iba málo. Nekvalitne odvedená robota prítomných zamestnancov alebo zlý, či málo precízny pracovný postup. Voda z koberca sa síce po čase odparí, no vyplavená špina na ploche ostane, takže koberec, aj po dokončenom vyčistení a dlhšietrvajúcom sušení, vyzerá dosť nevzhľadne, často až nepekne.

Ako vytepovať koberce s dlhým vlasom?Skrátka, extrakčné čistenie má viacero úskalí, ktoré vedia potrápiť firmu, ktorá sa mu profesne venuje, ale predovšetkým, sklamať zákazníka, ktorí túto metódu zvolil. Osobne si myslím, pokračoval som vo vysvetľovaní pre nášho klienta, že dobre známa filozofia lacných, ale nekvalitných vecí sa na tento prípad hodí dokonale, takmer ako školský príklad.

 

 

Koberce v domácnosti…

 

Koberce v domácnosti predsa nedostávame zadarmo, prívzukoval som, a chceme, aby nám spoľahlivo slúžiť po celé roky. Zárvoveň túžime, aby vyzerali stále rovnako dobre, sviežo a príjemne. Aj preto by malo byť jeho dôsledné ošetrovanie a pravidelná údržba, mimoriadne kvalitné, odborné a precízne. V záujme nás, i koberca samého.

Uznávam, celkom ma potešilo, že náš sympatický klient-modelár s mojimi poslednými slovami vyslovil otvorený súhlas a potvrdil, že presne takto pristupuje i k tejto nepríjemnej udalosti. Sám sa o koberce pravidelne staral a stará, ale ak to dnes dobre dopadne, prenechá túto prácu natrvalo profíkom, medzi ktorých nás počíta.

 

Ok, dodal náš nedočkavý klient. Teraz mi ešte, prosím, vysvetlite, ako koberce čistí firma A SERVIS LIPKA, keďže čas beží a ja veľmi potrebujem, aby môj koberec vyzeral lepšie, ako pred tou haváriou lietadla, lepidla a farby. Nič jednoduchšie, opáčil som. Rád vám popíšem, na čo sa môžete vy a váš koberec tešiť a aký výsledok môžete zhurba o hodinku očakávať.

Naša firma, napokon ako mnoho iných, si zákazníka trvale váži a je pre ňu na prvom mieste. Nevnímame to však ako bežnú frázu, či povinnú súčasť sveta marketingu, ale ako morálny a podnikateľský záväzok pre náš každý pracovný deň a pre všetkých našich zamestnancov.

 

Tepovanie sedačiek a gaučov

V zásade je potom jedno, či budeme v ten deň čistiť jeden alebo desať kobercov, prípadne okná jednoizbového bytu, či trojposchodovej administratívnej budovy. Vždy ideme do svojej úlohy naplno a s vedomím, že klient stojí na začiatku, v strede a na konci našej práce.

 

 

Takže váš koberec…

 

Takže váš koberec, pane, čaká hĺbkové strojové čistenie. Ide o modernú, overenú a veľmi účinnú metódu. Koberec dokážeme nielen spoľahlivo vyčistiť, zbaviť dlhoročných nečistôt, ale odstraňujeme i nebepečné alergény, roztoče a mikroorganizmy, takže koberec je na konci práce nielen čistý, ale aj dokonale vydezinfikovaný.

Naše čistenie charakterizujú tri základné prvky – kotúčový rotačný stroj, unikátna chemická látka a výkonný vysávač. Štvrtým, nenahraditeľným menovateľom sú ľudia, dokonale vyškolení odborníci, ktorí robia svoju prácu s nasadením, chuťou a srdcom. Práve v prieniku týchto prvkov nájdeme dlhoročnú kvalitu a dôveryhodné meno firmy A SERVIS LIPKA.

Tepovanie sedačiek a gaučov Technológia hĺbkového strojového čistenia spočíva v tom, že do najhlbšej štrukúry čisteného koberca vpravíme účinný roztok unikátnej chemickej látky od spoločnosti Bosch RTS. Kľúčovú úlohu pritom zohráva súčasť vybavenia, ktorú zamestnanci A SERVIS LIPKA pri čistení kobercov používajú – vysokovýkonný kotúčový stroj s rotačnými kartáčmi.

 

Poslaním spomínanej špeciálnej, no veľmi šetrnej chémie je, že dokáže spoľahlivo a v úplnej hĺbke vlákien koberca „nabaľovať“ do novovznikajúcej peny všetky nečistoty, zdraviu škodlivé alergény, roztoče alebo rôzne mikroorganizmy.

Táto prvá fáza našej práce je jedinečná aj v tom, že vďaka účinkom výkonného rotačného stroja a chemickej látky firmy Bosch RTS plochu celého koberca účinne vydezinfikujeme. Takže po skončení všetkých čistiacich procesov má klient svoje koberce nielen čisté a ošetrené, ale hlavne hygienicky a zdravotne nezávadné.

 

Ak si krátko porovnáme našu metódu…

 

Ak si krátko porovnáme našu metódu a extrakčnú, je zrejmé, že už v tejto fáze posúvame kvalitu konečného výsledku zásadným spôsobom dopredu. Hĺbkové strojové čistenie ošetruje koberec z hĺbky štruktúry, akoby smerom hore a vďaka účinnej chémii tak odstraňujeme aj dlhoročné nečistoty. Extrakčný prístup likviduje špinu najmä z hornej vrstvy koberca, čo vo finále nestačí k tomu, aby bol klient s prácou bezvýhradne spokojný.Tepovanie sedačiek a gaučov

Treba si uvedomiť ešte jeden zásadný moment, nadviazal som v mojom vysvetľovaní ďalej. Bez druhej fázy čistenia, ktorá tvorí neodeliteľnú súčasť technológie, ktorú A SERVIS LIPKA využíva, by nebolo nijako možné dosahovať tak dobré a oceňované výsledky.

 

Tou druhou fázou je povysávanie koberca. Pozor, nejde o bežne známy postup, ktorý nás začal prenasledovať v podobe maminych príkazov už niekde v detských rokoch. Naša firma pre tento účel prevádzkuje jedinečné, trojmotorové a vysokovýkonné vysavače, ktoré sú od domácich spotrebičov na hony vzdialené.

Vďaka sile a mimoriadnemu výkonu tohoto stroja zbavíme koberec nielen zbytkov peny a nečistôt, ale aj viackrát spomenutých roztočov, alergénov a rôznych mikroorganizmov. V neposlednom rade z koberca odstránime masívnu časť vlhkosti, ktorá sa v ňom počas prvej fázy čistenia zhromaždila.

 

 

Takže s vypnutím trojice motorov…

Hĺbkové Čistenie Kobercov a sedačiek

Takže s vypnutím trojice motorov nášho silného vysávača pre nami leží nielen krásne čistý, očividne svieži, a navyše voňavý kus bytovej textílie, ale aj celistvá plocha, ktorá je už takmer dokonale suchá a pre všetkých členov rodiny hygienicky nezávadná.

Možno sa ešte raz oplatí krátko pripomenúť, že po vytepovaní extrakčnou metódou sa majiteľom kobercov odporúča na zhruba tri až deväť hodín dávka trpezlivosti, čo je čas, kým sa koberce celkom vysušia a je možné po nich zase chodiť alebo ich inak zaťažovať. Myslím, dodal som pre nášho klienta, že takéto čakanie žiadneho zákazníka nepoteší.

 

Prirodzene, že koberec nášho klienta-modelára sme vďaka našej technológii vyčistili perfektne a po rozliatej farbe a lepidle, neostali ani tie najmenšie stopy. Zákazník sa o tom presvedčil na vlastné oči asi po hodinke a podľa jeho slov bol úprimne nadšený a nevýslovne spokojný s dosiahnutým výsledkom.Hĺbkové Čistenie Kobercov a sedačiek

Pravdupovediac, spokojnosť bola v tejto skončenej veci určite obojstranná, pričom pre mňa osobne predstavovala a vždy predstavuje akýsi zásadný pocit, ktorý od svojej práce očakávam, ba – často ho po každej, úspešne ukončenej objednávke aj vyhľadávam. Prečo?

Je to vlastne prosté. Vyčistiť kvalitne akýkoľvek koberec je skôr vecou techniky a skúseností. Zvládnuť to ale tak, aby zákazník našej firmy – A SERVIS LIPKA – získal autentický pocit, že bol, je a ostane pre nás tým jediným a hlavným cieľom, považujem za hlavné poslanie našej každodennej práce.