Firma A SERVIS LIPKA ako jediná upratovacia firma na Slovensku, v Českej republike a už aj v Rakúsku zabezpečuje komplexný servis na odstránenie graffitov a kvalitnú antigraffitovú ochranu vrátane servisu odstránenia graffitov s naším AGO. A SERVIS LIPKA s.r.o. poskytuje služby v systéme budovy bez graffitového znečistenia, stop sprejerstva, stop sprejom, stop nedovoleným graffitom účinnou prevenciou, kvalitnej antigrafitovej ochrany a rýchlemu a včasnému odstraňovanie aj najmenšieho graffitového znečistenia ihneď, strhnutia a odstránenia plagátov a nedovolených polepov, odstraňovanie graffiti, čistenia grafitov, odstraňovania grafitov, ochrany proti grafitovému znečisteniu a vandalizmu, antigraffiti náterov, anti graffiti nástrekov, ochrany a účinnej obrany proti spreyerom a pouličnému umeniu.

 

Kvalitné odstránenie graffitov

Graffity sa musia čo najviac zoslabiť a následne sa pretrieť fasádnou farbou. Ak sa zamaľujú graffity bez ich stenčenia, prestupujú viditeľné pôvodné kontúry a finálny výsledok nie je efektívny. 100% výsledok s odstránením graffitov je možný len na plochách, kde je nanesená antigraffitová ochrana. Odstraňovanie graffiti je možné realizovať len s vonkajšou teplotou nad 10 °C. Povrchy, ktoré nie sú ošetrené AGO a objavia sa na nich graffity je možné odstrániť na 60-90%, pričom u fasád je nutné zaobstarať si navyše fasádnu farbu na pretretie. Je najľahšie sa pred sprejermi ochrániť antigraffitovou ochranou.

 

OG 1

 

Antigrafitový náter

Podľa štruktúry povrchu nanášame vrstvy antigrafitového náteru. Môžeme ho naniesť na rôzne plochy vrátane plastov. Antigrafitovú ochranu neznesú materiály ako je priehľadný polykarbonát, sklo a leštené kovy. Podmienkou pre nanášanie antigraffitového náteru je vonkajšia teplota nad + 10 °C. Antigrafitový náter je nanášaný v niekoľkých vrstvách podľa štruktúry povrchu. Aplikovať ho môžeme na všetky druhy plôch vrátane plastov. Jediné materiály, ktoré neznesú AGO sú sklo, leštené kovy a priehľadný polykarbonát. Pri hladkých plochách väčšinou aplikujeme 3 vrstvy, ale u pórovitých a štruktúrovaných povrchoch odporúčame naniesť 6 až 12 vrstiev. Na Slovensku poskytujeme najlacnejšiu cenu a to od 4 €/m². Antigrafitový náter možno tiež aplikovať na marmolit. AGO sa na marmolit nanáša vo 3 – 5 vrstvách v cene do 23 €/m².

U povrchov ošetrených antigraffitovou ochranou garantujeme 100% výsledok v odstránení graffitov a navyše nanesieme na povrch jednofázový náter Bellinzoni, ktorý Vám doplní ochrannú vrstvu AGO. Antigraffitový náter má životnosť 4 – 6 rokov a ochráni fasádu na Vašej budove. Ak aplikujeme anti graffiti náter alebo nástrek na Vašej budove, sme schopní odstrániť graffity do 14 dní na akomkoľvek mieste v Českej a Slovenskej republike a už aj v Rakúsku. Táto služba servisného čistenia a odstraňovania je pre našich zákazníkov zakotvená v zmluve o dielo. Včasné odstránenie graffitov odrádza “pouličných umelcov” od vytvárania svojich diel, keďže ich dielo nemá dlhé trvanie. Náš systém je nasledovný: Ak sa objaví na fasáde budovy graffit, my ho odstránime a nanesieme ZADARMO novú AGO na miestach, kde bolo stenčenie alebo odstránenie našou činnosťou. Túto službu sme zaviedli do praxe, aby sme boli schopní ponúknuť prijateľnú cenu. Permanentná viacnásobná ochrana je drahá cca od 20 €/m² a hlavne je úplne zbytočné chrániť celú ošetrenú plochu, na miestach kde neboli pokreslené. Túto službu budovy bez graffitov ponúka len naša firma a nemá v SR konkurenciu. Lacný a efektívny servis neponúka takmer žiadna z iných firiem.

 

AGO 2

 

Ďalšie ponúkané služby firmy A SERVIS LIPKA s.r.o.:

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. svojim zákazníkom ponúka aj radu iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnaciu tzv. Nešpinavou úpravou, ktorá je prevažne vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, pórov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. Náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacej sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitier hoci lúhom a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia . Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafitov, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálnu Pieskovačku W 1-40 a abrazivo t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov, kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffitov. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Pamiatkovým úradom SR. Naše služby vykonávame po celej Slovenskej republike, Česku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.