cena odstránenie graffitiVždy som chcel byť svojim vlastným pánom. Lákalo ma to už od školy, a keď sa vyskytla prvá príležitosť, išiel som po hlave do toho. Kúsok od centra som si otvoril vlastnú kaviareň a drel v nej od rána do večera. Darilo sa mi, takmer všetko mi vychádzalo, ale často ma prepadal pocit, že je to stále akosi málo.

Túžil som mať väčší podnik, či skôr nočný bar so živou muzikou, a to všetko na dobrom, príjemnom mieste. Ale poznáte to. V centre, či aj v širšom centre mesta, ide skôr o nesplniteľný sen. Takže som začal pátrať o trochu ďalej, teda na miestach, kde už nie je centrum, ale stále to ešte nie je príliš ďaleko.

Nakoniec sa mi to, vďaka náhode a výdatnej pomoci kamarátov, podarilo. V tom čase sa radikálne menili prevádzky v jednej starej, nefunkčnej fabrike. Okrem iného tu vznikali najrôznejšie atleliéry, prevádzky, firmičky a obchodíky. A tak som tu jedného dňa zakotvil, plný chuti a odhodlania, aj ja sám.

Po…

ako odstrániť graffitiPo pravde ma na tomto mieste potajme lákalo i niečo iné. Moja prvá kaviareň, či skôr jej bezprostredné okolie, spojené s malou, tichou uličkou, lákalo priveľké množstvo sprejerov a ich úbohe – rádoby graffiti. Neminul týždeň, aby sa neobjavilo dajaké nové „veľdielo.“

Prosím, aby ste mi rozumeli. Nemám nič proti umeleckému prejavu dajakého slobodného týpka, skôr naopak. Ale tie čmárnice bez hlavy a bez päty, rôzne grafické kliky-háky, infantilné nápady písma alebo iné „umelecké“ bludy, ma privádzali do zúrivosti.

Dúfal som preto, že trochu ďalej od centra, a najmä vo vyhradenom areáli, už nebude toľko možností, aby sa suita sprejerov mohla podchvíľou „tvorivo“ prejavovať. Takže som zabehnutú kaviarničku posunul môjmu starému kamošovi ako prenájom a prehodil výhybku.

O niekoľko…

čím odstrániť graffitiO niekoľko týždňov sa tak začínala nová kapitola. Miesto bolo naozaj skvelé, lebo v okolí stála nielen električka, ale tiež autobus a bolo tu i celkom veľké parkovisko. Priestor mal rozmery menšej letištnej haly, super denné svetlo, dokonca tu bola dajaká zeleň uprosted areálu. Proste big šanca z rodu parádnych.

Nemýlil som sa. Asi po dvoch mesiacoch si nás ľudia našli a vďaka live muzike tu bolo skoro každý večer napratané. Tešil som sa ako malý chlapec, lebo toto som si už roky predstavoval pod pojmom „sám sebe pánom.“ Dokonca sa stratila aj hrozba sprejerov, takže zázrak sa zdal byť v jednej chvíli celkom dokonalý.

Žiaľ, aj v mojom príbehu platilo, že netreba chváliť deň pred večerom. Kvôli dajakým akútnym, stavbárskym odstávkam energií bolo treba na pár dní podnik zatvoriť. Aj keď zo strany mesta prišlo na finančnú kompenzáciu a ospravedlnenie, problém tejto výluky vyskočil z celkom inej, nečakanej strany.

Po…

najlacnejšie odstránenie graffitiPo návrate do podniku som doslova skamenel. Celá predná stena môjho džez baru bola pokrytá čiernymi a striebornými striekancami, fľakmi a hlúposťami z tých najhlúpejších. Varilo sa to vo mne a mal som dojem, že niekoho na mieste roztrhnem.

Keď som sa o hodinu vrátil do normálu, bolo mi jasné, že podnik s takýmto make-upom otvoriť nemôžem. Zapojil som obratom všetky kontakty, aby sa predo mnou vynorila dajaká rýchla, účinná a na prvom mieste – profesionálna pomoc.

Mal som šťastie. Jeden z mojich blízkych, dlhoročných priateľov mi poradil, žeby som sa mal obrátiť na spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o. ktorá má v branží upratovacích a čistiacich spoločností už dlhé roky výborné meno. Okrem iných činností zo svojho portfólia, pomáha klientom aj pri odstraňovaní a s prevenciou graffiti.

 Aj…

prípravky na odstránenie graffitiAj keď som vždy bol a ostávam dynamický a nerád čakám, ostal som verný svojim zásadám. Zapol som komp, nech si reku zistím z prvej ruky dajaké bližšie informácie o tejto firme. Z podnikania a osobných skúseností totiž viem, že každý nový „obchodný“ detail sa môže hodiť. Platí, že čím lepšie spoznáme to, do čoho chceme investovať naše peniaze, tým viac sa nám podarí z danej veci vyťažiť.

Takže na webe som sa dozvedel, že firma A SERVIS LIPKA je jedinou profi spoločnosťou u nás, ktorá zákazníkom garantuje funkčnosť antigraffitovej čistiacej metódy a ochrany. Zároveň však ponúka aj najnižšiu cenu na trhu. Môžete mi veriť, že tieto riadky ma presvedčili o charaktere a mene firmy, a to hneď na samom začiatku.

Podľa dostupných informácií spoločnosť ponúka najrôznejšie druhy služieb, ktoré sú spojené s oblasťou graffiti. V prvom rade ich odstraňovanie, vyčistenie, potom ochranné nátery alebo antigraffiti nástreky. Proste to, čo som akútne potreboval.

Firma…

kvalitné odstránenie graffitiFirma A SERVIS LIPKA navyše dlhodobo realizuje aj tzv. Systém čistých budov. Ide o účinnú a cielenú prevenciu, kvalitnú antigraffiti ochranu, ale aj rýchle odstraňovanie čerstvého graffiti, ktoré vzniklo na už vyčistenom mieste.

Samotnú metódu čistenia plus ochranu fasád, či stien overila dlhoročná odborná prax spoločnosti. Podľa slov samotnej firmy sa pri odstraňovaní graffiti z povrchov, ktoré predtým neboli náležite ošetrené antigraffitovou ochranou, pohybuje celková úspešnosť medzi 60 až 90 percentami.

V prípade, že ide o čistenie ušľachtilých materiálov, teda mramoru, žuly, prírodného kameňa alebo teraca, občas sa stáva, že sprejová farba sa dostane hlboko do materiálu. Aj preto býva technicky a technologicky značne problematické jej dokonalé a trvalé odstránenie.

Agresívna…

kto odstráni graffitiAgresívna farba v spreji používaná najmä pre účely graffiti totiž po sebe zanecháva výrazné „tiene.“ Žiaľ, technologicky najčistejším riešením potom býva využitie znalosti odbornej spoločnosti, ktorá poškodenú plochu kameňa špeciálne ošetrí a povrch kryštalizuje.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA pri likvidovaní graffiti na fasádach alebo štruktúrovaných omietkach upozorňuje, že zákazník by mal počítať s tým, že počas čistenia bude odstránená aj pôvodná farba fasády. Špecialisti firmy dané graffiti  najprv vyčistia a zjemnia až na úroveň „tieňa.“ Potom miesto pretrú vhodnou fasádnou farbou.

V prípade, že sa graffiti má odstraňovať iba obyčajným pretretím plochy farbou, má farba tendenciu začať časom presvitať a objavia sa pôvodné obrysy čmáranice. Klient takto ale nikdy nedosiahne primeraný výsledok. Vo finále bude napokon treba osloviť odborníkov.

Využívaná…

odstránenie graffiti z fasádyVyužívaná technológia a čistiaca metóda firmy A SERVIS LIPKA ale neumožňuje čistenie graffiti v prípade, že externé teploty klesli pod 10 stupňov. Najlepším riešením preto býva účinná antigraffiti ochrana. Tento špeciálny náter fasádu ochráni aj od bežného klimatického znečisťovania a zabráni, aby sa špina dostávala do hĺbky steny.

Antigraffiti systém sa u zákazníkov veľmi osvedčil a  dlhodobo vykazuje veľmi vysokú úspešnosť – pre bežné domácnosti aj firmy. Ak upratovacia a čistiaca firma A SERVIS LIPKA fasádu ošetrila antigraffiti náterom, následná likvidácia nového graffiti stojí len zlomok ceny, čo je skvelá správa.

Ako vidno, problémom s graffiti sa dá skutočne účinne predchádzať aplikovaním špeciálnej antigraffitovej ochrany. Tento špeciálny, účinný náter predstavuje modernú a stopercentnú formu ochrany pred novými graffiti na stenách aj fasádach.

Spoločnosť…

odstránenie graffiti z betónuSpoločnosť A SERVIS LIPKA pri hladkých povrchoch nanáša tri vrstvy antigraffiti náteru. V prípade, že sú čistené plochy pórovité a nerovné, firma pracuje až so šiestimi alebo dvanástimi vrstvami. Špeciálny antigraffiti náter AGO možno aplikovať na rôzne druhy povrchov, vrátane plastov. Nanášanie náteru priamo závisí od klimatických podmienok.

Antigraffiti náter typu AGO sa dá aplikovať aj na zložitejšie typy povrchu, napr. marmolit. Konkrétne pri tomto type povrchu býva antigraffitová ochrana veľmi prospešná. Ak je totiž znečistený a nemá antigraffiti ochranu, býva technologicky nemožné graffity odstrániť. V závere potom neostáva nič iné, len naniesť nový marmolit.

Služby spoločnosti v oblasti likvidácie graffiti sa preto hodia nielen pre plochy a budovy, ktoré často ničia pouliční sprejeri, ale zároveň ide o maximálne účinnú a spoľahlivú ochranu stien alebo fasád v blízkosti frekventovaných komunikácií, či priemyselných stavieb.

Potešujúci…

odstránenie graffiti z tehálPotešujúci a dôležitý je tiež aj iný fakt. Ak firma A SERVIS LIPKA podľa dohody klientovi zrealizovala špeciálny antigraffiti AGO náter, obratom mu garantuje, že na ktoromkoľvek mieste v Českej rebublike, na Slovensku alebo v Rakúsku, odstráni nové graffity do 14 dní.

Pre firmu Čistenie, odstraňovanie grafitov, predstavuje profesionálne a rýchle odstránenie graffitov mimoriadne dôležitý prvok vlastnej práce, a to aj s ohľadom na koncept „Systém čistých budov.“ Prax dostatočne ukázala, že ak sa nové graffiti odstraňujú rýchlo, sprejeri veľmi skoro zistia, že ich „umelecká práca“ má kratučký život a takéto miesto radšej opúšťajú.

Keď som na webe dočítal info o spoločnosti A SERVIS LIPKA, bolo mi celkom jasné, že už ďalej hľadať netreba. Mal som v rukách to najlepšie, čo trh proti graffiti aktuálne ponúka. Zodvihol som teda telefón a vytočil ich číslo.

Spoločnú…

ochrana pred graffitiSpoločnú dohodu sme uzavreli naozaj bleskovo. Ľudia vo firme boli mimoriadne otvorení, veľmi ústretoví a profesne na výške. A tak sme sa dohodli na záväznom termíne, ktorý mal byť v sobotu dopoludnia, upresnili sme si rozsah práce, financie a bolo to.

Zhruba o dva dni sa v mojom bare ozval vchodový zvonec. Dvaja usmiati zamestnanci firmy A SERVIS LIPKA boli presní a dokonale vybavení. Keď sme sa spolu dali do rečí, ani im sa vôbec nezadlo to čerstvé, čiernostrieborné „sprejerské umenie“ na fasáde. Po pravde, vyzeralo v tom rannom svetle naozaj hrozne.

Obaja páni, skutoční odborníci, však boli dokonale nachystaní. Profesionálnym okom si pozorne prešli celú moju fasádu pokrytú tými čarbanicami a pustili sa do práce. Na prvý pohľad bolo vidno, že sú mimoriadne skúsení a dokonale zladení.

Najprv…

antigraffitová ochranaNajprv preverenými a spoľahlivými chemickými prípravkami odstránili každý kúsok nevkusného graffiti, pričom plochu čistili až za hranicu fasádnej farby. Na ploche onedlho ostal potom len neurčitý, neostrý tieň, ktorý dával tušiť, že tu niečo bolo. Už v tomto momente, získala plocha celkom iný charakter.

Odborníci z firmy A SERVIS LIPKA následne vyčistenú plochu pretreli pripravenou fasádnou farbou. Bolo vidno, že sa vo svojom snažení pokúsili maximálne kopírovať pôvodný odtieň fasády. Myslím, že sa im to podarilo. Celá plocha, spojená so vstupným vchodom do baru, dostala takmer pôvodný vzhľad.

V okamihu, keď sa fasáda postupne v prúdení vzduchu vysušila, pracovníci A SERVIS LIPKA ju pretreli ochranným antigraffiti náterom AGO. Materiál vytvoril na ploche dokonalú, ale neviditeľnú ochranu. Aj vďaka aplikovanému AGO náteru nebude stena skicárom pre nevychovaných a nekultúrnych sprejerov.

Pracovníci…

AGO na všetky povrchyPracovníci firmy mi zároveň povedali, že keby sa objavil nový sprejerský pokus, po nanesení AGO náteru bude jeho rýchle a bezpečné odstránenie už len obyčajnou a jednoduchou procedúrou, ktorá si vyžiada zlomok potrebného času.

Špecialisti firmy prácu ukončili a ja som sledoval čistú fasádu a mal skvelý pocit. Na jednej strane som v duchu úprimne ďakoval svojmu priateľovi, že mi poradil a objavil pre mňa špičkovú  spoločnosť A SERVIS LIPKA. Zároveň som mal pocit uspokojenia, že sa ma ujala práve takáto skúsená spoločnosť.

Myslím, že lepšiu voľbu som v tomto prípade urobiť nemohol. Zbavil som sa graffiti a spoznal naslovovzatých špecialistov. Navyše, fasáda získala špičkovú antigraffiti ochranu, ktorá sa bude účinne brániť dalším pokusom sprejerov. A ešte niečo. Stena bude odteraz ľahšie odolávať nečistotám z ulice aj atmosférickým spadom z okolia.

Aj…

rady ako odstrániť graffitiAj preto nesmierne rád profesionálne služby spoločnosti A SERVIS LIPKA odporúčam i vám, priatelia. Iste, jej služby stoja cenovo o niečo vyššie, ale za kvalitu, precíznu prácu a moderné technológie si každý praktický a rozumný človek rád priplatí.

A záverom. Vo firme A SERVIS LIPKA pracujú iba skúsení, dokonalí odborníci. Klientovi preto služby poskytujú len kmeňoví zamestnanci. Aj preto zákazníkovi nehrozí povrchná, tak trochu brigádnicky odvedená robota. Navyše, všetci pracovníci sú nielen výbornými špecialistami, ale tiež príjemnými ľuďmi. Jednoducho – radosť spolupracovať.